2018 Kettering Classic Results

2018 Kettering Classic Results

 
Click Here for PDF File of Results
 
Click Here for Photos - Group 1
 
 

March 24, 2018  -  6 States  -  23 Clubs  -  148 Entries


Team Awards  (Points: 1st Place = 10; 2nd Place = 7; 3rd Place = 3; Entry = 1)

1st Place  -  Columbus Youth Guild Judo  -  Columbus, Ohio   (275 points)
2nd Place  -  Budokai  -  Hamilton, Ohio    (99 points)
3rd Place  -  Kettering Rec Center Judo Club  -  Kettering, Ohio    (77 points)

Chung’s    (68 points)
DAMAC    (58 points)
610 Judo    (49 points)
Armstrong    (40 points)
Piqua    (38 points)
Raging Storm    (33 points)
Jin Judo    (30 points)
Judan    (28 points)
Shudokan    (27 points)
Wakaishu    (25 points)
Kiitsusai    (22 points)
Bushido Kai    (19 points)
Unattached    (19 points)
Valor    (13 points)
Chitwood     (12 points)
Marion    (11 points)
Ju Jitsu Institute   (11 points)
Findlay YMCA    (6 points)
SGBJJ    (6 points)
Countryside    (5 points)

 

Individual Awards

Division         Place    Name                          Club                  .

Jr B/G 4-5      1st          Edward Stewart          CYG
                      2nd         Evi Rose                     KRC
Jr G 5-6 L      1st          Madison Carder          CYG
                      2nd         Ophelia Metzger         CYG
                      3rd          Evi Rose                     KRC
Jr G 5-6 H      1st          Conelly West              Raging Storm
                      2nd         Ava Peterson               Judan Judo
                      3rd         Madison Carder           CYG
Jr G 7-8          1st          Rebekah Mignery        Budokai
                      2nd         Anulikia Egole            Jin Judo
Jr G 9-10 L     1st         Mackenze Carder         CYG
                      2nd         Aneka Botello              610 Judo
Jr G 9-10 H    1st          Lorin Fox                     Budokai
                      2nd         Sage Apodace              Budokai
                      3rd         Trinity Apodace           Budokai
Jr G 11-12 L   1st         Emily Caton                 Raging Storm
                       2nd        Caroline Mignery         Budokai
                       3rd        Sophia Mignery            Budokai
Jr G 11-12 H   1st         Kassidy Huey               Judan Judo
                       2nd        Mary Tarkany               DAMAC
Jr G 12-13       1st         Donka Rieben               DAMAC
                       2nd        Haley Sponaugle           Bushido Kai
                       3rd         Maren Rieben               DAMAC
Jr G 13-14       1st         Ayala Wolak                 CYG
                       2nd        Lilly Lothridge              Judan Judo
Jr G 15/16       1st         Samantha Lin                Wakaishu
                       2nd        Ayala Wolak                  CYG
                       3rd        Rose Nandor                   CYG
Jr B 6 L           1st         Kolin Carder                   CYG
                       2nd        Diego Roman                  KRC
                       3rd        Edward Stewart               CYG
Jr B 6 M          1st         Hattori Ellicott                Budokai
                       2nd        Kolin Carder                    CYG
                       3rd         Levi Klakos                     CYG
Jr B 7-8 L-a     1st         Kabin Carder                   CYG
                        2nd        Isaiah Mumford               Piqua
                        3rd        Andres Roman                 KRC
Jr B 7-8 L-b     1st         Kabin Carder                   CYG
                        2nd        Devin Harris                    KRC
                        3rd        Andres Roman                 KRC
Jr B 7-8 M       1st         Kabin Carder                    CYG
                        2nd        Isaiah Mumford               Piqua
                        3rd         Kolin Carder                   CYG
Jr B 7-8 H        1st          Jacob Best                       Chung’s
Jr B 8-9            1st          Kabin Carder                   CYG
                        2nd         Ashton Shaffer                Budokai
                        3rd         Warren Shaffer                Budokai
Jr B 9-10 L       1st          Mackenze Carder            CYG
                        2nd         Connor Hockenbery        CYG
                        3rd          Camaron Morris              Findlay Y
Jr B 9-10 M      1st          Elijah Papalios                 KRC
                         2nd         Cashel West                    Raging Storm
Jr B 9-10 LH     1st          Emmanual Hernandez     Chung’s
                         2nd         Mackenze Carder             CYG
                         3rd         Caden Tran                       Chung’s
Jr B 9-10 H       1st          Ethan Papalios                  KRC
                         2nd         Lorin Fox                          Budokai
                         3rd          Vinnie Klakes                   CYG
Jr B 11-12 L      1st          Jake Kreinbrink                Bushido Kai
                         2nd         Graham Motomura           Budokai
                         3rd          Rufio Lee                          Jin Judo
Jr B 11-12 M     1st          Cody Cox                          Marion PAL
                         2nd         Jamie Botello                    610 Judo
                         3rd         Adrian Crumley                 CYG
Jr B 11-12 H      1st          Logan Butler                      Chitwood
                          2nd         Holden Schrock                 KRC
                          3rd         Adrian Crumley                  CYG
Jr B 13-14 L       1st         Dmitri Williams                  CYG
                           2nd       Andrew Gabriel                   Chung’s
                           3rd        Hans Snyder                        DAMAC
Jr B 13-14 M       1st        Kody Goffin                        CYG
                            2nd       Aaron Motomura                 Budokai
                            3rd       Dmitri Williams                   CYG
Jr B 13-14 LH      1st        Josiah Botello                      610 Judo
                            2nd       Kody Goffin                        CYG
                            3rd        Austin Papalios                   KRC
Jr B 13-14 H         1st        Caden Lin                           Wakaishu
Jr B 16                  1st        Blake Shirley                      Chung’s
                             2nd       Jesse Rieben                        DAMAC
                             3rd        Kody Goffin                        CYG
W M                      1st        Pam Ridenour                      Piqua
M M L                   1st        Caleb Kryling                      CYG
M M M                  1st        Tony Wilson                        Shudokan
                             2nd       Manuel Hernandez              Chung’s
M M LH                 1st        William Kennedy                Unattached
                              2nd       Jason Renninger                  Armstrong
M M H                    1st        Raymond Bond                    610 Judo
                               2nd       Clayton Smith                      Armstrong
                               3rd        Palmo Aracri                       CYG
Sr W                       1st         Stephanie Tomlin                DAMAC
Sr M N L                1st         Richard Hill                        Jiu-Jitsu Institute
                              2nd        Robby Fredrick                   Shudokan
                              3rd        Jonathan Nance                   Countryside YMCA
Sr M N M               1st         Gabriel Aguero                   Kiitsusai
                              2nd        Jason Youkim                     CYG
                              3rd        Martin Samelak                   Jin Judo
Sr M A EL              1st         Jesus Aguero                       Kiitsusai
                              2nd        Robby Fredrick                   Shudokan
                              3rd        Davud Tsalikov                   SGBJJ
Sr M A L                 1st        Robert Rankin                     Jin Judo
                               2nd        Peter Menart                        Valor
                               3rd        Jim Menart                           Valor
Sr M A M                1st        Chris Grant                           Piqua
                               2nd        William Kennedy                 Unattached
Sr M A H                1st         Steven Schwab                     Chung’s
                               2nd        Jason Reinniger                    Armstrong
                               3rd        Clayton Smith                       Armstrong
Sr M A/M                1st        Raymond Bond                     610 Judo
                               2nd       Clayton Smith                       Armstrong



 

2018  OhioJudo.Org  globbers joomla templates